Elastyczne, nieograniczające ruchu osób oraz pojazdów kurtyny paskowe, znajdują swoje miejsce w coraz większej liczbie branż. Korzyści ich zastosowania są nieocenione, a możliwość dostosowania pod względem typu czy rozmiaru, daje szansę na zwiększenie efektywności podejmowanych działań, jak i uczynienie danego miejsca pracy, bezpieczniejszym i bardziej komfortowym.

Standardowe kurtyny paskowe znajdują swoje miejsce w magazynach, gdzie składowane są różnego rodzaju artykuły. Ich zastosowanie pozwala zniwelować bariery utrudniające swobodne poruszanie się osób i pojazdów, czyli standardowe drzwi. Jednocześnie pozwalają one zabezpieczyć pomieszczenia/obiekty przed wpływem czynników atmosferycznych, które mogłyby niekorzystnie oddziaływać na magazynowane artykuły.

Te same zalety wykorzystywane są w miejscach służących do przygotowania do transportu. W zależności od pakowanych produktów, konieczne jest zachowanie na przykład warunków temperaturowych. Do tego celu służą kurtyny paskowe standardowe, ale i specjalistyczne, w tym chłodnicze.

Kurtyny paskowe mogą służyć do wydzielania stanowisk spawalniczych. Wykonane ze specjalnej folii chronią wzrok pracowników przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym (UV) i podczerwonym (IR). Stanowią ważną ochronę również dla osób, które bezpośrednio nie podejmują prac związanych ze spawaniem, ale znajdują się w tym samym pomieszczeniu.

Kurtyny paskowe z folii antystatycznej, są z kolei rozwiązaniem zwiększającym bezpieczeństwo w obszarach, które są zagrożone wybuchem – magazyny środków chemicznych, laboratoria, lakiernie proszkowe. Antystatyczna powierzchnia eliminuje gromadzenie się ładunków elektrostatycznych, niwelując ryzyko przeskoku iskry pomiędzy wstęgami.

Mnogość ich zastosowań wzrasta, bo ze względu na cenione właściwości, a także estetykę i dostępność w różnych kolorach, są chętnie wybierane do wielu obiektów.

admin

28.09.2018

tags:
Wjazd z elastycznych kurtyn pasowych