Elastyczne pasy PCW składają się na kompletne kurtyny paskowe. To dzięki nim można ograniczyć straty cieplne, oddzielić wybrane przestrzenie, jak i uchronić pomieszczenia przed dostępem czynników zewnętrznych, mogących niekorzystnie wpływać na przechowywane artykuły. Dobrze dobrane pod względem rozmiarów, jak i precyzyjnie zamontowane, przez długi czas spełniają swoje funkcje.

Na kurtyny paskowe składają się nie tylko pasy wykonane z PCW, ale i mocowania. Najczęściej stosowane są zawiesia w postaci mocowań grzebieniowych. Cechuje je przystępna cena i możliwość samodzielnego montażu, co z kolei ogranicza koszty związane z rozpoczęciem użytkowania kurtyn paskowych. Zawiesia grzebieniowe (mogą być) wykonane ze stali nierdzewnej typu INOX, ( na zamówienie stal kwasoodporna ) która polecana jest głównie do przemysłu spożywczego oraz miejsc, gdzie występują trudne warunki pracy. Jest to bowiem rozwiązanie o maksymalnej trwałości, odporne nawet na działanie soli, zasad, kwasów oraz innych związków aktywnych.

Zastosowanie wysokiej jakości materiałów i poszczególnych komponentów, wpływa na solidność konstrukcji i jej trwałość, nawet przy intensywnej i długotrwałej eksploatacji. Odpowiednio wykonane kurtyny paskowe spełniają swoje funkcje jako bramy paskowe i przegrody, osłony maszyn oraz wydzielenie stref. Właściwie wykonane i zamontowane poprawiają bezpieczeństwo pracy, wpływają na podwyższenie efektywności, a do tego eliminują ryzyko niekorzystnego działania szerokiej palety czynników zewnętrznych, w tym środowiskowych.

admin

18.01.2018

tags:
Osłona wykonana z kurtyn paskowych